Prosinec 2016

Změnilo mi život...

11. prosince 2016 v 13:45 | SHaPeshiFtEr |  Jiné
Protože mne zaujalo téma týdne, odbočím na chvíli od příběhů a básní. Napíšu článek k tématu "Změnilo mi život…" Člověku může změnit život spousta věcí. Někomu změní život, že si najde svoji druhou polovičku, někomu změní život dosáhnutí svého cíle, jinému zase změní život volba povolání. Mně změnila život úplně jiná věc.

Pamatuji si naprosto živě den, kdy se konaly přijímačky na gymnázium. Nervozitou jsem nesnědla nic, dokonce ani jablko (jablka miluju). Koukala jsem se po třídě a přemýšlela, kdo z dětí tam se asi stane mým spolužákem, pokud se vůbec na gymnázium dostanu. Většina byla ve dvojicích, zřejmě hodně z nich vystudovalo stejnou školu. A potom jsem tam byla já - sama, protože jediní dva další žáci z mé třídy, kteří se rozhodli jít na gymnázium, měli dělat přijímačky v jiné třídě. Nikdy jsem se navíc ani s Luckou ani s Michalem moc nebavila (tak se jmenovali), vlastně jsem skoro se všemi ze třídy neměla nijaký vztah. Povídali jsme si, avšak popravdě jsem většinou třídy opovrhovala. Zvláště holkami, kluci nebyli až tak hrozní. To je však zase jiný příběh.

Sedla jsem si někde sama a snažila se moc netřást nervozitou. Teď, když na to vzpomínám, myslím, že jsem tam zahlédla dvě mé nynější spolužačky. Nejsem si jistá, který den, jestli jsem je zahlédla na přijímačkách na TGM nebo na Lesňák. Popravdě už ani nevím, jak se mi ty přijímačky povedlo udělat bez toho, abych omdlela nebo se třásla jako člověk s Parkinsonem.


Neaktivita

11. prosince 2016 v 12:22 | SHaPeshiFtEr |  Jiné
Tímto bych se ráda omluvila za neaktivitu na blogu a trochu osvětlila, proč jsem asi na měsíc a něco zmizela. No, dělala jsem na jednom obrovském projektu jménem vytvoření UTAUloida. Pokud nevíte, co je UTAU, je to něco jako Vocaloid. Vocaloid je hlasový syntetizér. Pokud nevíte, co je hlasový syntetizér, vygooglujte si to X3 .

Každopádně nejvíc mi dala zabrat ilustrace, jelikož jsem až na jednu výjimku nikdy nedělala digitální umění. Možná tu ilustraci někam narvu. Třeba na DA. Nebo na Tumblr. Nebo kdekoliv, kam ji můžu narvat, jelikož to jsem prostě já X3 . Teď je ta ilustrace nicméně hotova a všechno je hotové, jen já neumím dělat UTAU tuning a musím se to naučit, anžto v tuto chvíli vše, co udělám, zní jako retardovaná velryba nebo jako (cituji kamarádku) zvuky naštvaných karafiátů X3 .

Ale teď se vracím zpět k vám na blog a snad vás už nikdy neopustím ( to máte asi ooooobrovskou radost, co X3 ) . Zítra bude normálně ZJS. Normálov dnes už namluvit nestihnu, asi přinutím mého kamaráda, aby první dva díly namluvil znovu s jeho novým mikrofonem ode mě, aby ty díly přestaly znít jako náklaďák a pak vezmu svůj nový mikrofon i já (starý mi zničili psi, takže nový mám předčasně) a ty dva díly taky znovu přemluvím a pak zemřu únavou X3 . Hej, alespoň se to bude dát poslouchat. Možná dneska ale k třetímu dílu udělám hudbu a namluvím to zítra, i když zítra není ani sobota ani neděle, ale whatever.