Věčné Opakování

9. října 2016 v 21:54 | SHaPeshiFtEr |  Překlady
Jsem to nějak nestihla, tak je to tu dnes :3 .

"Až odsud odejdeš, nebudeš mít žádné vzpomínky na toto místo. Narodíš se a budeš žít život. Život lidské křehkosti, ano, ale přesto život."

Hlava stvoření je hladká a plochá tam, kde by měla být tvář, její jediný rys hrubá rána místo pusy s olejnatým černým jazykem viditelným v té mokré díře.

"Ale co je tohle za místo?" zeptá se muž znovu, snažíc se schovat svůj strach a znechucení. "A jak jsem se sem dostal?"

"Říkejme tomu prostě Uprostřed. Co si myslíte, že je život po životě, je ve skutečnosti jen toto místo. Tak trochu nikde. A já jsem s tebou byl…no, řekněme prostě po velmi, velmi dlouhý čas. Kdybys svůj život žil minule správně, nebo předminule nebo předpředminule, tak bys nebyl zpět tady."


"Takže se vrátím zpátky?" zeptá se s nadějí v očích.

"Ó ano," odpoví stvoření syčivě, jeho hladká hlava se v bledém světle drobet pootočí. "Ano, vskutku."

"Díky Bohu."

"Ne," poví ta věc trpělivě. "Tomu neděkuj."

Mužův úsměv pomalu mizí, jak se dívá na věc dřepící před ním.

"Někteří z nás tady se rádi považují za bohy, ale nejsme jimi. Jen protože s vámi můžeme manipulovat, z nás nedělá božstva, i když si to můžeš myslet, pokud chceš."

Bezrysá hlava té věci se nakloní, jako kdyby něco poslouchala, a její příliš dlouhé prsty vykonají sérii rychle končících pohybů.

"Teď je čas tě poslat zpět. Vážné jsem doufal, že si povedeš lépe. Jsem vcelku znavený z toho vidět tě tady pořád dokola a dokola a dokola. Chtěl bych něco nového. Avšak myslím, že tentokrát si s tebou užiju trochu zábavy. Ty si toto nebudeš pamatovat, ale já ano a někdy mě těší vidět, jak moc tě mohu v životě zlomit."

Znovu to pohne svými pavoučími prsty, a jak se muž dívá, cítí brnění pohybující se od konce jeho páteře nahoru a jeho zorné pole je pomalu zaplňováno jasným světlem.

"Myslím, že tentokrát si dáme velké sociopatické tendence. Možná i nějakou fyzickou deformaci. Už je to dlouho, co jsem ti dal tuto kombinaci a pokud si dobře pamatuju, minule bylo velice vtipné se na to dívat. Odejdi, maličký. Jsem si jist, že se brzy uvidíme."

* * *

Matka zemřela při porodu a otec tam nikdy nebyl. Na kluka, poručence státu, který se narodil s vážně znetvořenou hlavou a zkrouceným pařátem místo levé ruky, by bylo pohlíženo se soucitem, kdyby mu nechyběl soucit a neměl násilnické tendence. Nikdy si nevybudoval žádná dlouhotrvající vztahová pouta a tak když jako teenager zabil ženu a potom sebe, nebyl vzpomínán.

* * *

"Ah, ty už jsi zpátky," poví ta vlhká černá díra místo pusy.

"Co je tohle za místo?"

Credits:
Původní autor: 39thversion
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama