Noční můry nespí

16. října 2016 v 16:49 | SHaPeshiFtEr |  Knihy

Název knihy: Noční můry nespí

Autor: Spolek autorů Hlava Nehlava

Žánr: Horor

Základní informace: Sbírka hororových povídek napsána českou tvůrčí skupinou Hlava Nehlava.

Subjektivní recenze: Je to vážně dobrá kniha pro ty, co mají rádi děsivé příběhy. Popravdě se mi líbila daleko více, než Hororry na dobrou noc (viz předchozí recenze). Noční můry nespí je kniha, která vás nenechá spát. Nebo vás spíš možná nenechají spát ty noční můry, co vás po přečtení této knihy přijdou strašit X3 .


Pokud si dobře pamatuji ( a že já mám hodně blbou paměť X3 ), tak ve většině povídek byly hlavní postavy děti. A taky to snad vždycky dopadlo špatně. Tak má podle mne vypadat správná hororová povídka: Každý umře a nikdo není šťastný X3 .

Taky se mi moc líbilo, že autorové jednotlivých povídek se mezi povídkami o něčem vždy vyjadřovali. Myslím, že většina o těch jejich povídkách. Třeba jak na ni dostali nápad, proč ji napsali, jak dlouho ji psali atd. Ale jeden tam myslím začal kecat o jeho příhodě s duchem, avšak to je teď jedno X3 .

Trochu to rozebereme: Díky tomu, že příběhy byly od různých autorů, byly velice různorodé a nezdálo se mi, že by se nějaký námět opakoval. Naopak bylo to velice kreativní, a i když zápletky byly často očekávatelné, stejně člověka na konci povídky mnohdy zamrazilo. Podle mého názoru nebyly povídky nijak nudné ani zdlouhavé. Byly udělané tak, že nemáte prostor se nudit, ale zároveň tam je dostatek prostoru pro napětí.

Abyste věděli, co vás zhruba čeká, tak teď jsem si vzpomněla například na povídku o Strikerovi, která je možná tak trochu mindfuck, ale je vážně dobrá :3 . SPOILER Jde v podstatě o to, že nějaká fajná síla nebo něco chodí a zabíjí lidi tak, že je shodí z nějakého místa, když se nedívají. Nikdo Strikera nikdy neviděl, pokud se nemýlím. A hlavní hrdina se bude snažit vypátrat, co to teda je, nebo tak nějak. SPOILER. Pak je tam taky povídka o SPOILER babičce, která vlastní hromadu psů a…no, je zkrátka taková čudná a drobet sadistická. A řekněme, že je dost dobrý důvod, proč byste na její pozemek neměli lozit SPOILER. Taky jsem si teď vzpomněla na povídku o takové zajímavé peřině (Ježíš, to byla celkem dost drsná povídka), a nebo ještě na jednu o kočce (myslím).

No a taky to pravděpodobně seženete ve vaší knihovně, což je fajn :3 .

Celkové bodování: 9/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama