Něco jako...rada do života (?) protože proč ne

16. října 2016 v 23:25 | SHaPeshiFtEr |  Jiné
Ahoj lidi :3 . Toto bude takové netradiční, jelikož jak víte, obvykle sem ( vždy se zpožděním X3 ) píšu jen příběhy, básně atd atd. Ale rozhodla jsem se napsat článek k tématu týdne ( taky opožděně a málem po funusu X3 ). Téma tohoto týdne, jak jistě víte, bylo "Neboj se být svůj". Tak si o tom pohovoříme :3 .

Taaakže, jak jistě víte, mám vás, své čtenáře, moc ráda :3 . A proto bych vám ráda napsala krátký článek o tom, abyste vždy byli sví. Budu se snažit do toho moc neplést psychologii, protože tím bych to jen komplikovala a mátla vás a taky psychologie většinou není moc optimistická :3 .


Ale stejně začnu psychologií. Už i ta říká, že člověk se musí smířit se svým já. člověk jako takový může dojít k přesvědčení, že není dost dobrý a chce být někým jiným. Jsou dvě možnosti: Buď se mu to povede a opustí své staré já, nebo se mu to nepovede a začne sám sebou pohrdat. V obou případech si zoufá nad svým starým já a nemůže být spokojen. Spokojený člověk může být jen tehdy, když se smíří sám se sebou.

No a teď něco veselejšího :3 . Opravdu se nebojte být sami sebou. Koukejte, každý jsme nějaký. Ať už jste chytří, nebo do sebe nenacpete kus informace ani kdybyste uzavřeli smlouvu s Ďáblem, ať už vám jde sport, nebo pokazíte i kliky, ať jste tvrdí kritici nebo raději berete všechno obklikou. Každý jsme nějaký. Tak proč se měnit?

Jasně, budou lidi, kteří vás budou nenávidět, budou lidi, kteří se vám budou posmívat, budou lidi, kteří vás budou za to či ono kritizovat. Ale život je prostě takový. Jo, zní to hrozně, ale koukněte se. Budou i lidi, kteří vás budou mít rádi, kteří vás budou obdivovat, kteří s vámi budou chtít být až do konce života, kteří by se pro vás obětovali. A těch bude mnohem víc, než těch, co se vám budou smát, kritizovat vás a házet po vás hrozné pohledy.

Nechci vám něco namlouvat, je to pravda. Prosím, neříkejte, že neexistuje nikdo, kdo by vás měl rád. Já vím, že někdo vás má určitě rád. A vím, že jste úžasní. Je mi jedno, jací jste, pro mne jste úžasní. A stejně tak pro hromadu dalších lidí. A i kdyby, kdyby jste tedy měli pravdu, že vás opravdu nikdo nemá rád, tak odteď vás už někdo rád má. Já vás mám ráda. Tak se kvůli nikomu neměňte. Kvůli nikomu, naprosto nikomu, ne kvůli mně, ne kvůli vašim kamarádům, kvůli nikomu.

I kdyby na vás házeli odpadky, i kdyby vás šikanovali, i kdyby se dělo Bůh ví co, přijdou lepší časy. Neměnte se kvůli těm, kteří na vás hází špínu. Jste unikát, jste úžasní. Jste nádherná bytost, stvořena tak, jak má být, jste důležití takoví, jací jste. A vím, vím, že někdy se to může zdát příliš těžké, vím, že pro některé z vás to může být příliš a vím, že možná nemáte, na koho se obrátit. Ale prosím vás, zůstaňte sami sebou, tak jste to nejnádhernější stvoření na světě. Nenechte nikoho vás zlomit. A pokud opravdu budete potřebovat radu, pokud se budete potřebovat vyzpovídat, vybrečet se někomu na rameno, pokud budete potřebovat cokoli, můžete se vždy obrátit na mne. Vždycky. Protože vás mám ráda.

Tak prosím zůstaňte sami sebou, nebojte se být sami sebou. Svět vás potřebuje takové, jací jste. Proto vás tak koneckonců stvořil. Svět vás chtěl přesně takové. Nenechte nikoho, aby vám to vymluvil. Nebojte se být sami sebou. Možná se vám to ještě teď tak nezdá, ale svět vás jednou bude potřebovat. Bude potřebovat právě vás. Ne vaši kopii, ne náhražku, ale vás. Pro svět jste dokonalí. Pro hromadu lidí jste skvělí. Pro hromadu lidí ještě budete skvělí. A pro mě jste úžasní, ať už jste jacíkoliv. Nenechte nikoho, aby po vás šlapal.

Jste všichni nádherní a kvůli nikomu se neměňte, kdybyste opravdu něco potřebovali, tady je můj mail: manaskova02@seznam.cz . Můžete mi kdykoli napsat, naprosto kdykoli. Přeju vám dobrou noc nebo jakoukoliv část dne ve kterou si toto čtete :3 .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama