Jablíčko pro slečnu učitelku a jiné horory

29. října 2016 v 22:13 | SHaPeshiFtEr |  Knihy

Název knihy: Jablíčko pro slečnu učitelku a jiné horory

Jména autorů: je jich prostě hodně
Žánr: Horor, strašidelné

Základní informace: Jablíčko pro slečnu učitelku je sbírka několika strašidelných příběhů od několika cizích autorů. Každý příběh se odehrává na jiném místé a jeho hrdiny jsou jiní lidé rozlišného věku.

Subjektivní recenze: Začala bych tím, že je to dobré pro ty, kteří horory nemusí. Čili se jich bojí, nebo tam na něj je až moc smrti, jsou na ně moc krvavé, atd. Tato kniha je podle mého názoru pro takové lidi jako dělaná. Příběhy v ní se nedají nazvat horory, to opravdu ne, nicméně slabší povahy možná i drobet vystraší ( avšak pochybuji X3 ).


Povídek v knize je dohromady dvanáct, některé jsou kratší, jiné delší ( nejdelší je tedy Zrcadlo, které má v porovnání s ostatními o hodně více stran ).


No, k té děsivosti. Ony by ty příběhy mohly být děsivé, jenže některé mají zbytečně moc rozvedený konec. Přitom by stačilo, aby se to useklo třeba o dvě věty dřív. Jedním z těchto příběhů je Nemocnice pro panenky ( nebo tak nějak ). Je vcelku dobrý, konec je fakt fajn, ale moc zaobalený. Čtenáři nejsou blbí, jak to bylo dál si domyslí, nejděsivější je stejně čtenářova představivost. Jenže ne - "Naši čtenáři jsou blbí, vysvětlíme jim to důkladně a ještě řekneme, co se přesně dělo pak." Toto mne na zrovna tomto příběhu nesmírně štvalo. On by byl tak super, kdyby ho usekli o drobítek dřív :3 .

Nicméně jak říkám - pro lidi, co až tak full-on horory nemusí, je to super kniha :3 . Asi se vám bude zdát mírně strašidelná, ale není to nic, po čem byste neusnuli. Má 192 stran, pro info. Takže je to tedy taková kratší knížečka s mírně zneklidňujícími příběhy, která se vám buď bude líbit, nebo ji zhodnotíte jako nudnou :3 .

Zápletky byly cítit na sto kilometrů daleko, některé vás přímo mlátili do obličeje, konce opravdu nepřekvapili. Čili je to pohodová, oddechová kniha. Já osobně nesnáším, když v hororu nebo i mírně děsivém příběhu cítím zápletku už od začátku, ale tak já cítím zápletku vždycky u všeho, si za to můžu sama X3 .

Celkové bodování: 6/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama