Horory na dobrou noc (celá série)

9. října 2016 v 22:00 | SHaPeshiFtEr |  Knihy

Název knih: Horory na dobrou noc (1, 2, 3)

Autor: Anthony Horowitz

Žánr: Horor

Základní informace: Horory na dobrou noc je série (občas) krátkých povídek, které vám sice asi nepřivodí noční můry, ale pravděpodobně se vám budou zdát trochu děsivé, místy až nechutné.

Subjektivní recenze: Všechny tři knihy ze série Horory na dobrou noc jsou moc hezky napsané.

Nejstrašidelnější se mi asi zdála jednička. Horory v ní jsou úžasně napsané, a i když ne každá hlavní postava zemře ( pokud vůbec nějaká zemře, teď si nevzpomenu :3 ), i tak dokážou tyto příběhy být děsivé. Například jeden z příběhů se jmenuje Vana. Na první pohled to nezní moc děsivě, ale pokud máte dobrou představivost, je to celkem děsivé. Nebo povídka o fotoaparátu, SPOILER který zničí/zabije všechno, co s ním vyfotíte SPOILER, má dost drsný konec. Samozřejmě tam najdete i starý dobrý příběh o kanibalismu nebo o tom, co se stane, když si neumíte najít dobré zaměstnání a spousta dalších úžasných příběhů.


Také první díl je zkrátka první díl, asi i proto se mi zdá ze všech nejlepší :3 .

Druhý díl je také velice fajn. Je úchvatné zajímavý a náramně se mi, ale fakt fakt náramně, líbil příběh o stopaři. Byl takový krásně psychologický. Konec jsem sice viděla snad ještě než to začalo, avšak bylo to fakt úžasně zpracované. Nádherně vtipný název jednoho z příběhů je "A telefon zmrtvěl." O čem to je si odvoďte sami X3 . Myslím, že v tomto díle je také příběh o jednom fajném MP3 přehrávači, ale stejně tak dobře to může být až v díle třetím, nemohu si vzpomenout.

A nakonec je tu třetí díl. Je mou smutnou povinností oznámit, že některé příběhy jsou jakoby recyklované. Prostě skoro stejné jako příběh v jiné z knih, jen trochu jiné některé okolnosti. Také naprosto nedoporučuji si před spaním číst poslední příběh v knize. Vážně, budete litovat. Povídka "Vsaď svůj život" také hodně zamrazí. Není to nic o dohodě s Ďáblem, pokud mi ještě paměť slouží, takže tuto myšlenku zapuďte. Je to takový ten styl povídky, jakou byste mohli najít na redditu v subredditu Short Scary Stories. Taky nedoporučuju před snídaní, obědem nebo večeří číst povídku o zmizení chlapečka ve výtahu (?).

Tento díl má asi nejvíc nechutných příběhů. Nic proti tomu nemám, jen konstatuji :3 . Ovšem drobet mi vadí, že některé příběhy jsou vážně recyklované. Já chápu, že originalita se hledá jen těžko, ale u jedné povídky to autor tedy už trochu přehnal.

Celkové bodování: 8/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama