Danganronpa the animation

8. září 2016 v 19:15 | SHaPeshiFtEr |  Anime

Název anime: Danganronpa the animation

Žánr: Detektivka, sci-fi (drobet komedie, pár vtipných momentů tam přeci jen je, ale víc je jich ve hře)

Základní informace: Danganronpa the animation je anime podle prvního dílu série her Danganronpa. Toto neoficiální anime má dvanáct dílů a dohromady zhruba pět hodin. Je to o partě středoškoláků, která se ocitne uvězněna ve škole a je jen jedna cesta ven - někoho zabít.

Subjektivní recenze: Fajn :3 . Trochu vám to první přiblížím :3 . Danganronpa the animation je adaptací hry Danganronpa: Trigger Happy Havoc. Hra má asi dvacet pět hodin, kdežto anime pouze pět. Teď ještě s tím někoho zabít - není to jen tak :3 . Vrah totiž nesmí být odhalen. Pokud by ho nevinní odhalili, vrah bude popraven. V opačném případě budou popraveni všichni kromě vraha. A tato parta středoškoláků taky nejsou jen nějaké béčka X3 . Jsou to studenti s "Ultimate" talenty a škola, ve které jsou uvěznění, je jen pro takovou elitu *kašlikašli* A taky pro hromadu psychicky narušených lidí *kašlikašli* Měli by dělat psycho testy *kašlikašli* Jejda, co to na mě leze X3 ? Že by rýma X3 ?


Každopádně, přistoupím k recenzi. Anime má jen dvanáct dílů, tudíž toho museli hodně osekat. Teď záleží, jestli jste hráli hru nebo ne. Pokud ne, tak se na anime koukněte. Je to taková ochutnávka toho, co je ve hře :3 . Třeba se vám to zalíbí a budete si chtít hry zahrát :3 . Pokud už jste hru ale hráli, bohužel vám to nic nepřinese. Ale vždycky se na to můžete kouknout kvůli hezké animaci :3 . Ta je taková fajn :3 .

Ovšem je to všechno děsivě zrychlené a postavy padají jako mouchy. Nestíháte si všímat kdo co, proč, jak. Protože se moc nevěnují postavám. V jednu chvíli pohoda, v druhou: "Oh, já právě někoho zabila. Jo jo, udělala jsem to, protože tohle a tamto." A vy na to čumíte třeba i půl hoďky, protože prosté nekapíte. A nebo nastane opačný případ. Budete kapit až moc brzo. Zase díky tomu, že postavám se nedává moc prostoru. Nevidíte pořádné jejich charakter a občas se tam díky tomu ztratí nějaký ten plot twist, kdy si naopak máte říkat: "Ježíš, a to sa ako stalo?"

Jinak se to snaží věci vcelku dodržet. Stanou se tam stejné věci jako ve hře, skončí to stejně jako ve hře. Akorát vážně to s těma postavama je takové… Ale jinak je to v pohodě :3 . Ale fakt, všichni tam umírají hrozně rychle, takže vám jich ani není líto, protože vůbec si s nimi nestihnete vytvořit pouto. Jiné postavy umírají bohužel snad ješté rychleji než druhé, což je mi líto, protože má oblíbená postava tam umřela fakt rychle, jako vážně rychle. Tak oni jsou moji oblíbení skoro všichni X3 *kašlikašli* kromě Togamiho Byakuyi *kašlikašli* , ale tahle jedna postava tam umřela fakt hódně rychle.

Ale pokud jste tu hru nehráli, tak se klidně jukněte. Uvidíte, jestli by se vám ta hra líbila, to anime berte spíš jako trailer X3 . Nicméně líbí se mi fakt ta animace, je to moc hezké, i popravy udělaly moc hezky :3 .

A co mi přijde zajímavé je, že i když oficko anime má taky jen dvanáct dílů, v pohodě to všechno zvládá. Všichni umírají tak, že si zabrečíte, všechno je napínavé a máte hromadu teorií :3 . Takže to je důkaz, že i s dvanácti díly to jde :3 .
Btw. Rada: Ani se nenamáhejte shippovat, věřte mi, všichni, které shippujete, umřou. I všechny vaše oblíbené postavy umřou. A ty, které budete nenávidět, přežijou. Tak to chodí v Danganronpě X3 . #užjsemzvyklá

Celkové bodování: 6/10 ( dala bych 5/10, ale ta animace se mi fakt líbí X3 )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuro Kuro | 9. září 2016 v 22:26 | Reagovat

Myslím, že jsem nedokoukala ani první díl. Ale možná se k tomu někdy vrátím XD

2 SHaPeshiFtEr SHaPeshiFtEr | E-mail | Web | 9. září 2016 v 22:29 | Reagovat

[1]: Pro bezpečí vašeho mozku vám klidně raději dám odkaz na nějaký let'splay hry X3 . No, to vlastně asi těžko, když moc neumíte anglicky. Ale kámoš sa snaží to překódovat do češtiny, tak pak možná jeden z nás udělá český let'splay. #můjkámošjenaprostosuper:3

3 Kuro Kuro | 10. září 2016 v 12:28 | Reagovat

Proboha netykej mi, nejsem zas tak stará :F

4 Kuro Kuro | 10. září 2016 v 12:29 | Reagovat

Nevykej* bože, proč se tady nedají opravovat komentáře XD

5 SHaPeshiFtEr SHaPeshiFtEr | E-mail | Web | 10. září 2016 v 15:05 | Reagovat

[4]: Proč se nedají opravovat, to nevím X3 . Ale já ze slušnosti vykám všem, co tu komentují :3 .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama